nepřehlédněte

Kratochvíle - zlacená sluncem Itálie

Zámek Kratochvíle - stavba, která nemá v Čechách druhé poloviny 16. století obdoby. Je výrazem okázalé velkorysosti předního velmože království Viléma z Rožmberka. Ve své konečné podobě představuje jeden z klenotů stavitelského a  dekoračního umění doby renesance. Rozmarné zastavení ve shonu života. Kratochvíle je výzvou k nalézání klidu i k obnově duševních sil. Uposlechněme této výzvy a přemýšlejme o dávných vášních, dávných příbězích, neboť porozumíme-li jim, budeme lépe rozumět sami sobě.

 


V návaznosti na jednání vlády s platností od 26. června 2021 je uplatňován při návštěvě zámku Kratochvíle tento princip:

interiérové trasy zámku Kratochvíle je možné navštívit pouze v organizované skupině vedené průvodcem. V tomto případě jsme povinni požadovat po návštěvnících potvrzení o negativním výsledku testu na Covid. Přijatelné jsou i další dokumenty: doklad o absolvování PCR testu, potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 nebo doklad o absolvování očkování.


Opatření platná pro vstup na prohlídku zámku Kratochvíle

Vážení návštěvníci, zámek Kratochvíle se návštěvníkům otevírá 1. června. Prosíme, věnujte pozornost uvedeným opatřením platným pro vstup na prohlídku zámku.

 

 

Pro skupinové prohlídky interiérů musí být kromě ochrany dýchacích cest a použití dezinfekce splněna alespoň jedna z následujících podmínek:

  • absolvování PCR testu v posledních 7 dnech,
  • absolvování POC testu v posledních 72 hodinách,
  • mít laboratorně potvrzené prodělání onemocnění covid-19, které není starší jak 180 dní,
  •  mít alespoň 14 dnů po druhé dávce vakcíny u dvou dávkové vakcíny,
  • u jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní.

Splnění aktuálně platných podmínek jsou pracovníci správy zámku povinni zkontrolovat (nahlédnutím do příslušných dokumentů) před každou prohlídkou. Předložená potvrzení budou pouze kontrolována, nikoli vybírána.

Děkujeme za pochopení a dodržování těchto opatření. Věříme, že i tak bude pro Vás prohlídka zámku Kratochvíle příjemným a obohacujícím zážitkem. Těšíme se na Vás !

 

Vaše Správa zámku Kratochvíle

 

 

 


Zprávy

Pokyny pro návštěvníky – mimořádná opatření proti pandemii covid-19

31. 7. 2021

Od 1. 8. 2021 se mění mimořádná opatření proti pandemii covid-19 na památkových objektech. Nově je například navýšena kapacita prohlídkového okruhu na 20 osob včetně...

Zahrada zámku Kratochvíle se o víkendu znovu otevře návštěvníkům

12. 4. 2021

Rozvolnění epidemických opatření přináší milovníkům památek a zeleně možnost opět navštívit vybrané památkové areály ve správě Národního památkového ústavu. Na jihu Čech...

Věrnostní program Klíč k památkám po pěti letech končí

9. 12. 2020

Věrnostní program a informační portál Klíč k památkám bude ke konci letošního roku po pěti letech užívání ukončen. Aplikace, která byla vytvořena v roce 2015, již...

TÉMA ROKU 2021

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: