Pouť na Kratochvíli bude v neděli 5. září 2021

Netradiční prohlídka

Poutní mše k uctění svátku Narození Panny Marie se uskuteční v neděli 5. září 2020 od 9.30 v kostele Narození Panny Marie.

Při této příležitosti bude v zámecké zahradě uspořádán řemeslný jarmark a pro návštěvníky celodenní zajímavý program tvořený divadelními a hudebními vystoupeními, herními a tvořivými koutky, dalšími zajímavými překvapeními...

Z pódia nás pobaví kejklíř Vojta Vrtek a Jan Brůček. Představí se v pohádkové komedii Kouzelná kulička, aneb jak Vojta k šikovnosti přišel (začátek ve 14.00 hodin) a kejklířském představení Kabinet létajících úžasností... (začátek v 11.00 hodin).

Po dopoledním představení se seznámíte se s capoeirou - bojovým uměním připomínající tanec s akrobatickými prvky.

Děti i dospělí se zabaví v herním koutku zahrady. K dispozici bude petanque, Člověče nezlob se, šachy nebo dáma, pexeso, ping pong a další.... Na protější straně zahrady si vyzkoušíte svou mušku při střelbě z luku, pokusíte se skolit draka nebo divočáka, hod oštěpem nebo si vystřelíte růži z papíru...

V zahradě potkáte pávy, labutě, ale i kozy, králíky a možná si odvezete i málé koťátko.

A v bylinkových záhonech se dozvíte řadu zajímavostí a možná na vás čekají i záludné úkoly. Stačí si vyzvednout při vstupu na pokladně zámku pracovní sešit.

Mezi jabloněmi bude natažená slackline. "Provazochodci" si zkusí balancování a chůzi po popruhu nataženém několik centimetrů nad zemí. Povozíte se v nazdobené rikše.

Vedle cukrárny Sloní bašta, kde si můžete objednat kávu a dort, bude v zahradě jen pro tuto příležitost otevřena Čajírna, která nabídne několik druhů čajů, např. šum motýlích křídel nebo mléčný nápoj sahleb. V zámecké zahradě bude i stánek s grilovanými klobásami, točeným pivem a plackami chačapuri.

 

Pouť je podpořena  Jihočeským krajem

a městem Netolice